SASA’da Erdemoğlu Holding Yeni Pay Aldı, Hisselerde Artış

Borsada bu hafta düşüşler derinleşirken, çoğu hisse senedinde kayıplar artıyor. Bu hisse senetleri arasında Sasa Polyester (SASA), 8 Aralık tarihinden bu yana düşüşünü sürdürüyor. Borsada eriyen hisse senedine ilişkin yeni bir pay alım duyurusu geldi.

Erdemoğlu Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirime göre ,25 Aralık tarihinde SASA’da 36,30-37,60 TL fiyat aralığından 1,5 milyon TL’lik nominal pay alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Duyuruda son alım ile beraber Erdemoğlu Holding’in Sasa sermayesindeki payının yüzde 55,28’e ulaştığı kaydedildi. Duyuru holdingin geçen haftaki pay alımını takip ediyor. Geçen hafta SASA’da 40,36-41,08 TL aralığında 2 milyon TL’lik alım yapılmıştı.

Son pay alımı sonrası SASA hisseleri güne yüzde 1’in üzerinde yükselişle başladı. Hisse senedi yazım itibarıyla 38 TL seviyesinden işlem görüyor. SASA hisselerinde 5 Aralık tarihinden itibaren artan kayıplar dikkat çekiyor.

Bu tarihte 53 TL seviyesinde olan hisse senedi yüzde 30’dan fazla kayıpla düşüşünü 36 TL seviyelerine kadar sürdürmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir