Netflix’in Kararı O Platforma Yansıdı: Şifre Paylaşımını Durduruyor

Yayın devi Netflix sadece fiyatları artırmakla kalmadı aynı zamanda sözde bedavacılara karşı harekete geçip şifre paylaşımını durdurmuştu. Şimdi aynı yolu Disney+ da izliyor: Yazdan itibaren kullanıcılar şifrelerini kendi evlerinin dışında paylaşamayacak. Harici kullanıcılar içeriğe erişmek isterlerse kendi aboneliklerini almaları gerekir.

SON ÇEYREKTE 216 MİLYON ZARAR AÇIKLAMIŞTI

Nedeni ise finansal. ABD medyası, Disney’in Eylül ayı sonuna kadar yayın işinde karaya çıkma hedefini belirlediğini bildiriyor. Şu ana kadar bölünme grup için hala bir kayıp: Son çeyrekte Disney+, satışlarını yüzde 14 artmasına rağmen 216 milyon dolar zarar açıklamıştı.

kullanıcı sayısının azalmasını önlemek için öncelikli olarak “Marvel” ve “Star Wars” evrenindeki özel film ve dizi tekliflerine güveniyor. Abone sayısındaki yüzde birlik düşüşe rağmen Disney, önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıcı sayısının 5,5 ila 6 milyon arasında artmasını umuyor. Şu anda dünya çapında yaklaşık 111,3 milyon kişi akış hizmetini kullanıyor. Netflix’in yakın zamanda 260 milyondan fazla müşterisi vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir