İsrail hapishanelerinden serbest bırakılan Filistinli gençler şükür secdesi yaptı

Filistin direniş hareketi Hamas’ın serbest bıraktığı 13 İsrailli esirin İsrail’e ulaşmasından kısa süre sonra işgal altındaki Batı Şeria’da bulunan İsrail’e bağlı Ofer Hapishanesi’nden 24’ü kadın 15’i 18 yaş altı çocuk olan 39 Filistinli esir serbest bırakıldı.

ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞMASINI KUTLADI

Binlerce Filistinli, serbest bırakılan kadın ve çocuk esirleri karşılamak için Filistin ve Hamas bayraklarıyla Batı Şeria’nın Betunya Beldesi’nde toplandı.

Filistinliler, tekbirler getirerek Hamas ve Filistin direnişini öven sloganlar attı; esirlerin özgürlüğüne kavuşmasını kutladı.

İsrail esaretinden özgürlüğüne kavuşan Filistinli kadınlardan Hanan Bergusi (59), burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Direnişçiler olmasaydı özgürlüğü göremezdik.” ifadelerini kullandı.

“BAŞIMIZIN DİK OLMASINI SAĞLAYAN, DİRENİŞİN VARLIĞIDIR”

Bergusi, “Özgürlüğümüz direnişçilerin varlığına bağlıdır. Onurumuz onların varlığına bağlıdır. Başımızın dik olmasını sağlayan, direnişin varlığıdır. Direnişçiler olmasaydı tek bir esir serbest bırakılmazdı.” dedi.

Serbest bırakılan Bergusi, konuşmasında Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarını öven sloganlar atarken, çevresindeki Filistinli kalabalık da ona katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir