Batan Şirket, BTC ve Bu Altcoin ile Milyarlık Ödemeye Başladı!

18 aylık iflas sürecinin ardından, kripto platformu Celsius Network, şirketin tüm alacaklılarına yaklaşık 3 milyar dolarlık Bitcoin, altcoin ve fiat transferine başladığını duyurdu. Şirketin hesap sahiplerinin şaşırtıcı bir şekilde %98’i İflas mahkemesi tarafından belirtildiği gibi bu planları onayladı.

Celsius iflas ekibi, kritik bir iş çıkardı

Bu dönüm noktası, şirketin çeşitli paydaşlardan fikir birliği sağladığı, karmaşık yasal meseleleri çözüme kavuşturduğu, düzenleyici soruşturmalarla tam işbirliği yaptığı ve Plan kapsamındaki işlemleri gerçekleştirdiği on sekiz aylık bir sürecin tamamlandığını gösteriyor. Plan, Celsius’un alacaklılarına 3 milyar doların üzerinde kripto para ve fiat dağıtılmasını içeriyor. Ayrıca, Celsius’un alacaklılarına ait olacak ve madencilik faaliyetleri Hut 8 Corp. tarafından yönetilecek olan Ionic Digital, Inc. adlı yeni bir Bitcoin madencilik şirketinin kurulmasını içeriyor.

Ayrıca şirket, BTC veya ETH’ye altcoin dönüşümleri ve önceki uzlaşmalar yoluyla alacaklılara dağıtılabilecek kripto para birimini yaklaşık 250 milyon dolar artırdı. İflas Mahkemesi, MiningCo İşlemini 27 Aralık 2023 tarihinde onayladı. Gelişme üzerine konuşan Celsius’un Plan Yöneticisi ve eski Yeniden Yapılandırma Baş Sorumlusu Chris Ferraro şunları söyledi:

Değeri ve hızı en üst düzeye çıkararak alacaklılar için en iyi sonucu yaratmak bu süreç boyunca Celsius için ön planda olmuştur. Bugün, Celsius’un para çekme işlemlerini durdurmasından 18 ay sonra, 3 milyar doların üzerinde kripto para, fiat ve Ionic Digital hisselerini Celsius alacaklılarına dağıtmaya başladık.

Önemli altcoin Ethereum varlıkları transfer sürecinde

Spot on Chain’den alınan son veriler, son iki gün içinde Celsius’un Ethereum (ETH) varlıklarında kayda değer hareketler olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca Celsius Networks, Coinbase Prime’a 156,5 milyon dolara denk gelen toplam 67.500 ETH yatırdı. Bu işlem, şirketin 13 Kasım 2023’ten bu yana Ethereum varlıklarının önemli bir kısmını merkezi borsalara (CEX) kaydırması nedeniyle daha büyük bir eğilimin parçası. Böylece, toplam miktar şu anda yaklaşık 1,90 milyar dolar değerinde 847.626 ETH’ye ulaştı.

Celsius ve danışmanları, zamanında, güvenli ve tam uyumlu dağıtımlar sağlamak için yeniden yapılandırma sırasında UCC ve çeşitli federal ve eyalet düzenleyici kurumlarıyla işbirliği yaptı. Şirket şimdi, Celsius mobil ve web uygulamalarının durdurulmasını da içeren faaliyetlerini organize bir şekilde sonlandırmaya devam edecek. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise kripto para alanı yakından takip edecek. Bu ödemelerin piyasada satış baskısı yaratıp yaratmayacağı merakla beklenmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir