TKP “Sadece bir hafta içinde” neler yapacağını açıkladı

“Sadece bir (1) hafta içinde” başlıklı açıklamada, insanların temel gereksinimlerinin ücretsiz sağlanacak olması, tarikat ve cemaatlarin kapatılması, NATO’dan çıkılması, tüm özel şirketlere el koyulması gibi maddeler yer alıyor.

TKP’nin iktidara geldikten sonra bir hafta içinde yapacakları şöyle:

– Elektrik, su, doğalgaz, kent içi ulaşımı ücretsiz sağlayacağız.

– Bütün yurttaşlarımızın bir yıl içinde insanca yaşayacağı bir konuta sahip olması için çalışma başlatacak, büyük inşaat şirketlerinin elindeki konutlara el koyup ihtiyaç sahiplerine dağıtacak, ev sahibi olmayan yurttaşlarımızın kiralarının bu bir yıl içinde devlet tarafından ödenmesini sağlayacağız.

– Tarikat ve cemaatleri dağıtacak, bunlara ait yurt ve kursları kapatacağız.

– NATO’dan çıkacak, yabancı askeri üslere el koyacağız. Bağımsızlık ve egemenlik ilkesi ile çelişen bütün ikili ve uluslararası anlaşmalardan çekileceğiz.

– Elektrik üretim ve dağıtım şirketleri, bütün madenler, bankalar, limanlar, otoyolları, havaalanı işletmeleri, petrol rafinerileri, telekomünikasyon ve savunma sanayi alanındaki bütün şirketleri devletleştireceğiz.

– Planlı ve toplumcu bir ekonomiye geçiş için uzmanlar ve işçi temsilcilerinden oluşan Merkezi Planlama Teşkilatı kuracağız.

– İşten çıkarmaları, ırkçılığı, savaş çığırtkanlığını yasaklayacağız.

– Halka, ülkeye, kadınlara, çocuklara, laikliğe karşı işlenen suçları araştıracak ve sorumluları yargı önüne çıkaracak komisyonlar kuracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir